Paraziti, příčina zdravotních potíží

Co jsou paraziti?

Zakladatel parazitologie v Rusku akademik K. I. Skrjabin, který předvídal hrozné následky nákazy člověka cizopasníky, svého času řekl: „Ani ekonomický rozkvět ani blahobyt ani masové ozdravné akce nezajistí efektivní výsledky, pokud v zemi i nadále bude převládat neznalost a nevzdělanost.“

Tak co to je za pojem parazitismus a proč paraziti jsou tak nebezpeční pro člověka?
Parazitismus je antagonistická symbióza (symbióza je jakákoliv forma soužití organismu různých druhů), kdy organismus jednoho druhu se usazuje na těle nebo v organismu jiného druhu a využívá ho jako prostředí k životu a jako zdroj potravy, čímž ho tímto poškozuje.

Cizopasníci se živí mízou, krví, tkáněmi nebo strávenou potravou svého hostitele, žijí uvnitř hostitele a mají na něj patogenní účinek, neboli požírají a otravují organismus, ve kterém žijí.
V medicíně je znám pojem pomalé infekce, ale tento termín se aplikuje převážně na viry, které hledají útočiště v buňkách mezi jiným i v jednobuněčních cizopasnících. Lékařství se bohužel o tyto vůbec nezajímá, ale právě tyto trichomonadiny, lamblie, chlamýdie, plísně a hlísty různých druhů jsou pomalými infekcemi.

Medicína se ukázala být bezmocná v boji s pomalými infekcemi, protože stejně jako nemocný nedokáže zachytit moment infikování člověka nosiči infekce a nevšímá si počátečních fází onemocnění. V okamžiku, kdy se nemoc projevuje mnohými příznaky, stává se prakticky nevyléčitelnou.

Parazitární infekce

Základem kvalitní terapie při léčení jakéhokoliv onemocnění je odstranění faktoru, který toto onemocnění způsobil.

Na prvním místě původců onemocnění jsou infekční nosiče, mezi které patří viry-cizopasníci, bakterie, prvoci, plísně, hlísti.

Cizopasnici se dostávají do organismu lidí všech věkových kategorii, ale obzvlášť nebezpečná jsou pro dětí, starší osoby a pro ty, kteří dostávají hormony, kortikosteroidy, podstupují ozařování, nebo pro kuřáky.

Podle údajů Světové zdravotnické organizace 90% dětí, které se nedožijí věku do 5 let, umírají následkem parazitární infekce.

Parazitárním infekcím podle počtu postižených osob patří dnes 4. místo. První místo zaujímají kardiovaskulární onemocnění, druhé onkologická onemocnění a třetí — mrtvice ale všechna tato onemocnění jsou důsledkem výskytu cizopasníků v těle člověka.

Cizopasnící červy a jejích larvy během různých migračních úseků se usazují v orgánech, provrtávají cévy, narušují protirakovinovou obranu a teprve tehdy vznikají onemocnění.

Hlísti požírají potravinové zásoby člověka spolu s krví hostitele. Hlísti absorbují ve velkém množství křemík, což pro člověka představuje ohrožení života.

Chronická a mezi nimi i onkologická onemocnění jsou ze 60% vyvolána působením cizopasných červů. Podle údajů uváděných zdravotnickou literaturou během posledních deseti let se cizopasníci lokalizují v životně důležitých orgánech jako je mozek, srdce, průdušky, játra, ledviny atd. (údaje SZO z roku 1999). Pokud stav infikování cizopasníky trvá dlouho, trpí tím nejenom vnitřní orgány ale i imunitní systém.

 

Největší nebezpečí pro člověka = cizopasníci

Toxoplasmy (nejednodušší jednobuněčné organismy) se usidlují v nejrůznějších místech lidského těla.
Vyvolávají srdeční onemocnění (toxoplasmózní myokarditida), bolesti kloubů a svalů a společně s teplotou připomíná chřipkovou infekci. Plícní forma toxoplasmózy se jeví jako zánět průdušek atd.

Lamblie bičíkovci vyvolávající onemocnění tenkého střeva a jater — lambliózu.
Lamblie způsobují kopřivku, svědění pokožky, bolesti v kloubech. Je možný zánět jater, hepatitida i dokonce cirhóza, vředy v tlustém střevě.
Škrkavky jsou hlístice vřetenovitého těla, jež dosahují délky 20-50  žijí v tenkém střevě. Vyvolávají nemoc zvanou askaridóza.

Škrkavky pronikají do žlučníku, jater a vyvolávají hnisavou cholecystitidu, peritonitidu a sepsi.
Larvy škrkavek, které se dostanou do průdušek, vyvolávají bronchitidu a chronické záněty plic.

Roupi (menší šedobílí červíci) vyvolávají enterobiózu.
Těžký průběh onemocnění je často doprovázen bolestmi hlavy, nespavostí, zvýšenou únavou, motolicí.
U žen způsobuje vniknutí roupů do vagíny těžké záněty ženských pohlavních orgánů.

Ploché červi (trematodi) — motolice jaterní Osou dlouhé 20-30 mm). Vyvolávají onemocnění jater a žlučníku.
Pro počáteční fázi onemocnění jsou charakterní alergické projevy, pro pozdní diskinéze žlučových cest, chronická hepatitida.

Fasciolopsidóza — to je helmintóza s postižením střev. Původcem je trematóda Fasciolopsis bursi.
Paraziti se lokalizují v tenkém střevě, pronikají do žaludku, jater a slinivky břišní. Při lehčím průběhu jsou zaznamenávány bolesti břicha, občas průjem. V těžších případech po bolestech břicha narůstá slabost, motolice, otoky, nedostatek bílkovin. Nemocní mohou zemřít na vysílení a stupňující se srdeční a cévní nedostatečnost.
Nové údaje o úloze trematod na vzniku rakoviny.
    Američani zjistili, že odpad vznikající následkem činnosti trematod vyvolává velmi rychlé členění rakovinových buněk.
U převážné většiny onkologických nemocných byl zjištěn cizopasník F. Busri.
Po zničení cizopasníka a odstranění toxinů z těla nemocného mizela i „nevyléčitelná onemocnění“.

 

Závěry o příčinách „nepochopitelných onemocnění“

Lidský organismus má schopnost se neustále obnovovat a regenerovat. Ale velmi často, když vzniká onemocnění, mu něco brání vypořádat se s nemocí. To něco jsou zpravidla cizopasníci.

Příčiny nepochopitelných onemocnění:

  • Toxoplazmy vyvolávají mnohé deformace, vrozená onemocnění dětí a zaostávání v duševním vývoji.
  • Trichomonady způsobují onemocnění pohlavních a vylučovacích orgánů, střev, úst, krve, cév. Vyvolávají rakovinu.
  • Chlamydie způsobují neplodnost, poruchu trávení, cukrovku, onemocnění jater, infarkt.
  • Plísně vyvolávají spoustu různých onemocnění, formování a vývoj onkologie.
  • Lamblie zasahují játra.
  • Škrkavky vyvolávají plicní onemocnění a rovněž onemocnění žlučových cest a střev.
  • Roupi jsou příčinou velkého množství střevních onemocnění atd.

Cizopasníci se podílejí na formování a rozvoji různých onkologických onemocnění.

Vyšetření Darkfield kapky krve zjistí, zda se právě Vás týká ohrožení zdraví.

paraziti                  parazitický_mikroorganismus

 

 

 

 

 

This entry was posted in autoimunitní nemoci-deprese-ekzémy-lupénka-migrény, nemoci souvisí se stravou a způsobem života, paraziti, výživa and tagged . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..