Proč je někdo štíhlý bez nějaké námahy a druhý……..
Značným vědeckým problémem je, proč někteří lidé zůstávají štíhlí, s malým či žádným úsilím, zatímco druzí přibývají na váze.I když dodržují obecné rady ohledně stravy . Proč mají někteří lepší výkonnost a někteří trénují a dřou do úmoru a výkonnost je průměrná. Odpovědí je více a jistě budou přibývat i další otázky.
Studie ukázaly, že štíhlí lidé mají vysoké procento jistého hormonu, zatímco obézní mnohem nižší tvorbu tohoto hormonu. Vyšší procento hormonu má za následek účinnější metabolismus, dostatek energie a větší chuť do života.
Metabolismus našeho těla je možné přirovnat k energetické peci v celém těle. Hořící plameny musí být stále doplňovány palivem. Během času se však stávají metabolické pochody stále pomalejší a méně účinné. Tělo začne ukládat a chránit palivo, místo toho aby spalovalo. A pak tady máme toxické látky z prostředí, dlouhodobé stresové zátěže, narušené imunitní adaptační systémy. Blokují nebo narušují produkci tohoto hormonu. A máme tady složitý propletenec.
Proto bývá často velkým zklamáním ,když upravíme stravu, případně konzumujeme prospěšné suplementy, super přípravky dietního programu, a výsledek je krátkodobý nebo žádný.
Proč ?
Buňka jako základní jednotka si pamatuje. Změnit buněčný program je náročnější než bychom si přáli. Každý jedinec má svůj jedinečný program díky genetice a prostředí. Vymazat špatné programy a vložit správné je základní předpoklad dlouhodobých výsledků. A samozřejmé je i odolný antivirový biosoftware, který si organismus sám nainstaluje.
Co se dá v dnešních podmínkách dělat ?
Především je nutné zjistit co funguje a co nefunguje. Jak si to organismus řídí a pak postupně pomoci organismu „přeprogramovat“ a dodat cíleně co potřebuje , odstranit co mu škodí. To zase mít pod kontrolou možnými metodami z oblast biochemie, bioregulace a biorezonance .Výsledkem je pak silný adaptační systém, který dokáže reagovat na stále se měnící prostředí bez následků. Ten je však nutné opatrovat a aktualizovat v případě potřeby.