Proč vznikl projekt NATUROPATICKÁ PORADNA

Proč vznikl projekt NATUROPATICKÁ PORADNA ?

Moderní člověk žije často v rozporu se svým fyziologickým nastavením. Přestože lékařská věda dosáhla za poslední desetiletí mimořádných úspěchů , Česká republika je stále na

1. místě v rakovině tlustého střeva ( ročně je kolorektální karcinom nově zjištěn u 7800 lidí a 14 lidí denně    na něj umírá.

Obsazujeme přední místa v karcinomu plic a prsu.

V kardiovaskulárních onemocněních vedeme v celé západní Evropě.

Srdečně –cévní onemocnění jsou hlavní příčinou úmrtnosti a onemocnění u nás – až 40%

Cukrovku má u nás 7% populace, přičemž cukrovka zkracuje život průměrně o 10 let a přináší celou řadu zdravotních komplikací.

50 % lidí s cukrovkou má vysoký krevní tlak.

Obézních je 20 % spoluobčanů. Vysoké procento má nadváhu nebo nebezpečný viscerální tuk kolem vnitřních orgánů.

Každé 3. Dítě v ČR má potíže s alergiemi a s imunitou.

Vedlejší negativní účinky klasických léků jsou na 4. místě v příčinách úmrtí.

Přitom jíme 15x méně vlákniny než naši předkové na začátku 20.století a konzumujeme 100x více nutričně prázdných poživatin.

Většina lidí silně podceňuje fakt, že výživové faktory a způsob jakým pomáháme našemu tělu zbavovat se jedů, tvoří až 90 % našeho zdraví. Změna životního stylu, detoxikace od jedů a usazenin a adekvátní skladba výživy je pro léčbu chronických důležitější než léky, které většinou příčiny zdravotního problému neřeší. Kardiovaskulární potíže lze například zdravým životním stylem snížit až o 80 % a cukrovku o 58 %.

Jsme přesvědčeni ,že je skutečně velmi potřeba, aby z řad laiků a pracovníků  z oblasi wellnes, nejen lékařů, vzešel systém vyškolených odborných naturopatických konzultantů. Tato úctyhodná a užitečná profese se na našem trhu práce vyskytuje v nedostatečném množství. Chybí mnohým nemocným, kteří hledají cestu k holistickému zdraví a těžko se orientují v nepřeberném množství doporučení, rad a doplňků stravy na našem trhu.

Naturopatický konzultant se nestaví do role lékaře, s lékaři intenzivně spolupracuje. Může to být i sám lékař. Nicméně poskytuje klientovi to, v čem mnozí lékaři nejsou podrobně školeni ( např. stravovací  terapie při zdravotních obtížích  v různých životních situacích, moudrost našich prapředků v používání rostlinných a živočišných léčiv, detoxikační programy naturopatickými  prostředky,..) , na co při své práci lékaři nemají dostatek času.

Naturopat odstraňuje z těla to, co v něm přebývá a brání uzdravení, a dodává             do organismu to, co mu chybí, aby  se tělo uzdravilo samo.

This entry was posted in autoimunitní nemoci-deprese-ekzémy-lupénka-migrény, Naturopatie- poradna, nemoci souvisí se stravou a způsobem života, Nezařazené, péče-servis-zdarma, rakovina-civilizační choroby-výkonnost, servis - zdarma-kvalita-péče, výživa, zdravotnictví and tagged . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..